Poznaj moc promocji poprzez pozycjonowanie lokalne stron internetowych dla firm z Kalisza

Dziś Kalisz to 101 tysięcy odbiorców, co zapewnia mu miejsce w plejadzie czterdziestu największych polskich miast. Nie da się zatem ukryć, jak bardzo wskazane jest rozpoczęcie rozwoju firmy od dobrego pozycjonowania strony i usytuowania jej w miejscowym, nasyconym potencjalnymi odbiorcami rynku. Chociaż możemy z całą wynikającą z doświadczenia pewnością stwierdzić, że ograniczony obszarowo rynek staje się bardziej przewidywalny, stabilny i bezpieczny, wciąż wielu rodzimych przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z jego przewagi nad o wiele liczniejszym firmamentem ogólnokrajowym. Argumentem w rzeczy samej błędnym jest przeciwstawianie setek tysięcy obywateli (potencjalnych kupujących) milionom składającym się na populację Polski. Choć może się wydawać, że działanie ogólnokrajowe stanowi tu podstawę, w rzeczywistości bez solidnego umocowania w regionie, mieście lub dzielnicy, możemy mówić o znacznie wyższym ryzyku związanym z potknięciami w polityce produktowej.pozycjonowanie stron


Pozycjonowanie stron internetowych

Klient funkcjonujący na poziomie krajowym pozostaje na tyle różnorodny, że w wielu aspektach bardzo trudno przewidzieć jego preferencje oraz licujące z nim trendy i nawyki sprzedażowe. W tym samym czasie dopasowując ofertę do lokalnej bazy zyskujesz nie tylko stałych klientów, ale też poznajesz swój teren handlowy na tyle, by móc aktywnie odpowiadać na modę, zmiany popytu oraz własnoręcznie kreować zapotrzebowanie na wprowadzane produkty. To bardzo wygodne miejsce, szczególnie jeśli rozważymy je jako swoiste bezpieczne trampoliny do dalszego zdobywania popularności.


Śródmiejska 4, 62-800 Kalisz


Dlaczego w dzisiejszych czasach pozycjonowanie lokalne stron WWW okazuje się wyjątkowo ważne? – perspektywa Kalisza

Już od 2015 roku korporacja Google zwiastuje nastanie epoki lokalnego internetu. Wedle giganta z Moutain View od lat liczba zapytań z komponentem geograficznym typu: „pozycjonowanie stron Kalisz” stale rośnie. Ta „zmiana” od wielu sezonów prowokuje zawężanie pola działania w przypadku części polskich biznesów. Przedsiębiorcy znad Wisły w znacznym odsetku dostrzegli już wagę pobliskiego klienta, jednocześnie jednak bardzo trudno zburzyć mylącą opozycję ogromnego rynku krajowego zestawionego z często liczonym w tysiącach rynkiem miejscowym. Idealnym przykładem zbawiennego działania reklamy online przelewającej się w lokalnym wymiarze na zyski firmy są na przykład usługi gastronomiczne – w tej dziedzinie w ślad za wyróżniającą się i zjednującą fanów obecnością w internecie idzie zawsze znaczny utarg na niewirtualnym obszarze.

Kolejnym powodem, dla którego możemy mówić o lokalnym pozycjonowaniu w kategoriach remedium na kłopoty ze znalezieniem publiczności, jest obraz dzisiejszej konsumpcji, która w przytłaczającym wymiarze polega dziś na jak najszybszym reagowaniu na impulsy spersonalizowanego marketingu. Gwałtowność i spontaniczność zakupów wymaga na dostarczycielach produktów i usług maksymalne skrócenie drogi od zamówienia do doręczenia/wykonania usługi. Na równi z tempem i wygodą dostawy postawić należy jeszcze ciągłą dostępność prezentowanych wyrobów oraz wysoką jakość obsługi i opieki nad klientem także przez okres posprzedażowy. Wszystkie te czynniki pozostają znacznie łatwiejsze do realizacji, jeśli koncentrujemy się na lokalnym marketingu. Nawet odwiedzający nastawiony na zakupy „tu i teraz” będzie zadowolony, jeśli uda mu się znaleźć sklep internetowy zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie.pozycjonowanie stron internetowych


Główne składowe najlepszego możliwego pozycjonowania lokalnego dla kaliskich firm

Kompletne i kompleksowe SEO z naciskiem na wydajność strony. Optymalizacja witryny dla wyszukiwarek internetowych to podstawowa faza otwierająca wysiłki w walce o pozycje w wybranym obszarze. Oprócz czysto technicznych czynników zajmiemy się też dostosowaniem kodu, szablonu, estetyki, organizacji treści i funkcjonalności do najważniejszych odbiorców po robotach indeksujących: żywych internautów!


Po dostosowaniu naszego projektu WWW pozostają nam złożone strategie pozycjonowania. Triadą wiodącą tu prym jest marketing treści, poszerzanie zaplecza linków, wzmianek i opinii oraz, last but not least, zachęcająca dla fanów i klientów, unikalna komunikacja za pośrednictwem kanałów społecznościowych. Bez względu na to, czy walczysz o miejsce w wirtualnej odsłonie dzielnicy, miasta czy kraju z ekspertami INSEO przyciągniesz na stronę wartościowy i konwertujący ruch.

Dopełnienie wysiłków kampaniami linków Pay Per Click a także rola atrakcyjnych eventów. Oczywiście reklama bezpośrednio w Google kojarzy się z narzędziem Ads (AdWords) za pomocą którego już w 15 minut po zatwierdzeniu budżetu i ustawień zaczniesz ściągać w swoje cyfrowe progi niemal nieograniczone ilości chętnych konsumentów przy stosunkowo niewielkich nakładach pieniężnych. Linki sponsorowane tak jak webinary, publikacje ebooków czy konkursy z nagrodami sprawią, że praca pozycjonerów dostanie dodatkowego ciężaru i skuteczności.230x
Wzrost pozycjonowanych słów kluczowych


398%
Wzrost ruchu z wyszukiwania organicznego


1105%
Fraz w Top 10 rankingu wyszukiwarki


229%
Wzrost czasu spędzonego na stronie
Co mówiąKlienci INSEO


Na swoim koncie mamy już ponad 1300 projektów związanych z pozycjonowaniem. Z naszych usług zdecydowało się skorzystać już ponad 200 klientów, którzy dzięki naszej sumienności i profesjonalizmowi rozwinęli swoje internetowe serwisy i z powodzeniem prosperują do dziś.


 • Inseo to profesjonaliści w każdym calu. Jestem zaskoczony poziomem usługi pozycjonowania. Wszystko fachowo mi wytłumaczyli i widzę, jak moja strona idzie w górę w wyszukiwarce.

  Grzegorz Kubicki
  Grzegorz Kubicki
 • Współpracuję z Inseo od pół roku i jestem bardzo zadowolona z efektów. Widzę, jak każdego dnia ruch na mojej stronie rośnie. Nie ukrywam, że zyski firmy zwiększyły się znacząco w tym czasie.

  Katarzyna Michalska
  Katarzyna Michalska


Skontaktuj sięOtrzymasz darmową wycenę


  Imię / Nazwa firmy (obowiązkowe)

  Adres e-mail (obowiązkowe)

  Adres strony www

  Temat

  Treść wiadomości  Kontakt - Agencja INSEO  Nie zwlekaj, zacznij już dziś !

  Wyślij formularz kontaktowy, a oddzwonimy!

  Napisz do nas na social media

  Zadzwoń do Inseo! Nasi pracownicy czekają na telefon

  Napisz do nas wiadomość e-mail.