Co to jest audyt SEO i jak dużą rolę odgrywa on w pozycjonowaniu stron?

audyt seo

Przed wdrożeniem na stronie internetowej działań, mających na celu jej zoptymalizowanie pod kątem wyszukiwarki, musi ona zostać poddana audytowi SEO. O tym, w jaki sposób ta złożona analiza witryny wpływa na jej późniejsze losy w Google, piszemy poniżej. Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o przygotowaniu stron do ich kompleksowego pozycjonowania.

Każdą stronę WWW należy poddać niezależnej ocenie. Audyt SEO od A do Z

Do naszej Agencji bardzo często zgłaszają się osoby, zainteresowane pozycjonowaniem strony firmowej. Pierwszym, co proponujemy im jeszcze przed podjęciem współpracy, jest audyt SEO. To nic innego, jak skrupulatna analiza strony, uwzględniająca liczne czynniki związane z wyświetlaniem jej w wyszukiwarce Google. Chcąc odpowiedzieć na pytanie /co to jest audyt SEO/ można więc napisać: to sprawdzenie i dokładne opisanie mocnych oraz słabych stron serwisu, celem przygotowania optymalnej strategii jego promowania w internecie.

Kto zajmuje się przeprowadzaniem audytu? Zazwyczaj jest to specjalista SEO, dysponujący odpowiednimi narzędziami (m. in. dostępem do Google Search Console, Google Analytics, SEMSTORM itp.). Skupia się on na wszystkich obszarach, które mogą mieć wpływ na proces optymalizacji witryny zgodnie z wymaganiami, stawianymi przez wyszukiwarkę. Fachowa ocena w znacznej mierze opiera się na tym, w jaki sposób analizowana strona jest czytana przez roboty indeksujące. Kompleksowo badana jest również struktura serwisu, w tym budowa adresów URL oraz treści, widocznych dla użytkowników sieci. Specjalista wykonujący audyt SEO sprawdza także poprawność kodu HTML, profil linków zewnętrznych oraz upewnia się, czy w przeszłości na witrynę nie zostały nałożone filtry lub bany od Google. Na kompleksowy audyt strony www składa się jeszcze wiele innych czynników, jak choćby analiza konkurencji działającej w tej samej branży oraz zachowania osób, odwiedzających stronę.

Chcesz zlecić pozycjonowanie strony? Bez profesjonalnego audytu SEO ani rusz!

Tak naprawdę nie musisz zaprzątać sobie głowy pytaniem: „co to jest audyt SEO?”. Wystarczy, że powierzysz jego przeprowadzenie specjalistom z Agencji INSEO. Zajmiemy się zweryfikowaniem Twojej witryny w taki sposób, aby perfekcyjnie przygotować ją do pozycjonowania w wyszukiwarce Google. W oparciu o gotowy audyt SEO zaproponujemy dalsze kroki: usunięcie błędów technicznych, dostosowanie strony do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, skonfigurowanie jej zawartości pod roboty indeksujące – optymalizacja SEO. Wybierzemy rentowne słowa kluczowe, zajmiemy się linkowaniem i sprawimy, że witryna zacznie wyświetlać się wyżej w Google. Słowem, audyt SEO będzie pierwszym krokiem w kierunku internetowej promocji Twojej strony. Zainteresowany? Wyślij nam adres witryny, na której chcesz poprawić ruch organiczny, a my przygotujemy wyczerpującą analizę i podpowiemy Ci co robić, żeby zaistnieć w internecie.


Polecane wpisy na blogu

Komentarze

  1. Podstawowy krok do podjęcia współpracy. Konkretne i zwięzłe wyjaśnienie, o co chodzi z tym audytem. Tego właśnie trzeba, aby pomóc klientowi zrozumieć ten proces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *