Kilka niezawodnych sposobów, dzięki którym pozycjonowanie w Google przynosi efekty

pozycjonowanie w google

Walka o wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania to nieustanny wyścig, w którym wykorzystać należy każdy możliwy atut. Dlatego na dłuższą metę nawet sumiennie pracującym i starającym się być na bieżąco z aktualną wiedzą amatorom nie udaje się dorównać specjalistom zajmującym się tym na co dzień. Istnieje jednak szereg działań, które są oczywiste dla jednych i drugich i w każdym przypadku pozytywnie wpływają na pozycję witryny. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

Pozycjonowanie w Google wymaga dziś wielkiej dbałości o stronę

Mimo, że obecnie algorytmy wyszukiwarki analizują każdą stronę bardzo wnikliwie i lista istotnych aspektów jest bardzo długa, zagadnienie znajdujących się na nich treści nadal należy do jednych z najważniejszych. Skuteczne pozycjonowanie stron – Google wymaga wartościowego, a więc użytecznego i unikalnego contentu. Zdecydowanie nie warto ułatwiać sobie zadania kopiując te same teksty na poszczególne podstrony, nie mówiąc już o takich, które znajdują się w innych miejscach w sieci. Nie ma znaczenia, czy jest to sklep internetowy, czy też zwykła firmowa witryna. Jeśli pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach ma przynieść efekt, trzeba zasiąść do pisania, poza słowami kluczowymi uprzednio analizując potrzeby i zainteresowania spodziewanego czytelnika.

Jednym z typowych dla ostatnich lat zjawisk, wobec którego nie możemy pozostać bezczynni, jest upowszechnienie się urządzeń mobilnych zapewniających wygodny dostęp do sieci. Przystosowanie witryny do wyświetlania na nich od lat jest czynnikiem rankingowym, dlatego też pozycjonowanie stron www Google musi uwzględniać także to. Weźmy też pod uwagę, że rosnąca liczba internautów dokonuje zakupów na telefonach! Bądź gotów na ich wizytę!

Algorytmy największej wyszukiwarki cenią sobie także ich czas, więc premiują te witryny, które ładują się najszybciej. Jeśli każemy naszym potencjalnym klientom czekać zbyt długo, Google pozycjonowanie stron będzie trudne.

Technicznych szczegółów jest jednak więcej, takich jak tagi title i meta description. Są widoczne nie tylko dla robotów, ale przeglądających wyniki organiczne użytkowników sieci, trzeba je więc przygotować z równa uwagą, jak inne treści. W walce dobre pozycje pomogą nam też odpowiednie dane strukturalne ułatwiające robotom rozpoznawanie budowy strony i jej zawartości. Nie zapomnijmy też o zadbaniu o bezpieczeństwo i wdrożeniu SSL.

Zostaw pozycjonowanie Google fachowcom, a zadbają o wszystko

Sekretem wielkiego sukcesu Google było skuteczne zadbanie o jakość wyników, co zrobiono poprzez analizowanie ilości prowadzących do nich linków. Ich pozyskiwania niezmiennie aż do dziś jest jednym z najważniejszych elementów decydujących o tym, czy pozycjonowanie stron www w Google będzie skuteczne. Trzeba to jednak robić umiejętnie – pomocne będą tylko te z wartościowych witryn! Jednocześnie, prowadząc umiejętny content marketing, możemy budować zaufanie do siebie, tworząc ciekawe i pomocne artykuły.

Warto ponadto dbać o wizytówki w sieciach społecznościowych – generują one bowiem ruch na naszych treściach. Nawet jeśli ich istnienie nie wpływa bezpośrednio na pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach, są one więc niezwykle przydatne.

Jak zatem widzimy, szeregiem działań, w tym dość prostych możemy, jeśli nie dać swojej witrynie istotne atuty, to przynajmniej uwolnić ją z obciążeń utrudniających pozycjonowanie strony w Google.

Jeśli jednak naprawdę zależy nam na stanięciu do skutecznej walki z rywalami, konieczna jest fachowa pomoc. Możemy np. spędzić na pisaniu treści dużo czasu, ale najwięcej pożytku z nich będzie wówczas, gdy najpierw do pracy przystąpi specjalista zdolny nakreślić właściwą strategię i ustalić dobre słowa kluczowe. Podobnie z wieloma innymi zadaniami. Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w Google wymaga zarówno sumiennej pracy, jak i rozległej wiedzy i doświadczenia. Agencja INSEO zaprasza do współpracy. Zadbamy o to, by pozycja strony w Google, mogła rosnąć, a z nią Twoje zyski!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *