Na czym polega profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych? Odpowiadamy!

na czym polega pozycjonowanie stron internetowych

Jako specjaliści SEO bardzo często słyszymy pytanie: czym tak właściwie jest pozycjonowanie? Jak to działa? Na czym polega? Zazwyczaj zadają je osoby, które są na poważnie zainteresowane współpracą w zakresie promocji strony internetowej w internecie. Wiedzą one w przybliżeniu, co daje pozycjonowanie stron internetowych. Zastanawiają się jednak nad tym, jak przebiega cały proces. Chcą wiedzieć więcej, są ciekawe, jakie działania zostaną wdrożone na ich stronie www, w celu zapewnienia jej wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na wyżej zadane pytania. Zapraszamy do zgłębiania wiedzy na temat pozycjonowania stron – ta wiedza może okazać się bardzo przydatna jeszcze przed podpisaniem umowy z agencją SEO.

Wyjaśnimy sobie, co to jest pozycjonowanie stron. Od tego warto zacząć rozważania

Według definicji, pozycjonowanie stron internetowych jest szeregiem złożonych działań, mających za zadanie podnieść pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Spróbujmy rozbić to twierdzenie na czynniki pierwsze: kiedy wpisujemy określone zapytanie w Google, otrzymujemy setki wyników organicznych. Są one podzielone na strony, a każda z nich zawiera 10 pozycji. Pierwsze wyniki okazują się najcenniejsze – to, co wyświetla się na górze, przyciąga uwagę większości internautów i zachęca ich do kliknięcia.

Wbrew temu, co wydaje się wielu osobom, wyniki wyszukiwania wcale nie zależą wyłącznie od jakości witryny. Ranking ustalany jest według algorytmu, na który można bowiem wpłynąć. Tym właśnie zajmuje się profesjonalne pozycjonowanie stron: wykwalifikowani specjaliści wdrażają działania, za sprawą których strona jest postrzegana przez roboty rankingujące jako atrakcyjna. W ten sposób trafia ona na szczyt Google i wyświetla się na topowych pozycjach, po wpisaniu w okno wyszukiwarki konkretnych haseł. O tym, jakie frazy kluczowe 'wywołają’ pozycjonowaną stronę, decyduje m. in. optymalizacja witryny, która jest nieodłącznym elementem działań, zapewniających wysokie pozycje w Google. Obok optymalizacji (treści, struktury i kodu), a więc zabiegów z zakresu SEO, pozycjonowanie stron obejmuje również złożoną analitykę internetową, link building oraz content marketing. Wszystkie te działania prowadzone równolegle sprawiają, że strona staje się dobrze widoczna w wynikach naturalnych (organicznych), a co za tym idzie, jest licznie odwiedzana przez użytkowników wyszukiwarki.

Jak to działa, czyli pozycjonowanie stron internetowych bez tajemnic. Zdradzamy, co i jak

Wiemy już, co to jest pozycjonowanie stron oraz jakie elementy są konieczne do tego, aby było ono skuteczne. Skupmy się teraz na najważniejszym, mianowicie spróbujmy odpowiedzieć na tytułowe pytanie: na czym polega pozycjonowanie w wyszukiwarce Google? Sekret tkwi w odpowiednim przygotowaniu strony (w tym jej kodu źródłowego i widocznej zawartości) oraz zadbaniu o jakościowe odnośniki zewnętrzne, a więc efektywną promocję na innych witrynach. Brzmi zawile? I dokładnie takie jest! Systematyczne zamieszczanie unikalnych treści bogatych w słowa kluczowe, zoptymalizowanie strony pod kątem szybkości ładowania, dostosowanie kodu HTML zgodnie z wymogami algorytmu, regularne pozyskiwanie linków z innych stron – to tylko wybrane czynności, bez których pozycjonowanie nie przyniesie efektów. Główny cel zawsze jest jeden: dotarcie do TOP 10 w rankingu wyszukiwarki na frazy, generujące sensowny ruch. To znaczy taki, który przekłada się na sprzedaż lub wzrost zapytań ofertowych.

Słowem podsumowania: odpowiedzieliśmy, co to jest pozycjonowanie stron internetowych oraz na czym ono polega. W skrócie przybliżyliśmy również, jakie działania są ściśle związane z tym typem promocji w sieci. Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych wymaga rozbudowanej fachowej wiedzy, umiejętności bazujących na doświadczeniu, a także dostępu do specjalistycznych narzędzi. Tym wszystkim dysponują nowoczesne Agencje Interaktywne, jak INSEO. W wykonaniu ekspertów, promowanie stron w wyszukiwarkach przebiega sprawnie i zapewnia stabilne pozycje. Między innymi dlatego nie zaleca się wdrażania działań pozycjonerskich na własną rękę – nawet, gdy wiemy na czym polega pozycjonowanie stron i mamy niemałe pojęcie o marketingu internetowym.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *